Zvuková izolace vás zbaví hluku od sousedů jednou provždy

0
819

Většina z nás se alespoň tu a tam setká s nepříjemným hlukem, který je nucena snášet po nějakou dobu. Je to většinou v situacích, kdy před budovou, v níž žijeme rekonstruují ulici, když opravují sousedé byt, nebo když nám do práce přivezou nějaké zboží a jsme nuceni snášet pár hodin hluk, který způsobuje nadměrný náklad. Tady ale víme, že hluk za pár hodin či dnů, týdnů pomine a my budeme mít klid. Jestliže však vzniká hluk, který bychom měli snášet po několik let, mohly by nám vzniknout zdravotní potíže. A nejen ty. Žilo, pracovalo by se nám špatně, byli bychom nervózní, nepodávali bychom takové výkony, jako v tichu… Proto stojí za to požádat firmu, která řeší odhlučnění interiérů, aby přijela a problém vyřešila.

Není to složité ani zdlouhavé

Určitě alespoň tušíte, co znamená zvuková izolace. Představuje materiál, u něhož jde především o hustotu. U konstrukcí je většinou běžné, že není z materiálu dostatečně hustého na to, aby eliminoval kompletně zvukové vibrace. Proto se k původní konstrukci přidává zvuková izolace, čímž se zvýší celková hustota a zabrání se přenosu zvukových vln. Přenosu hluku nejde zcela zabránit, ale jde jej eliminovat. Rozlišujeme zvukovou izolaci stěny, stropu a podlahy. Při každé je postup odlišný tak, aby bylo odhlučnění co nejúčinnější.

Odhlučnění stěny během pár hodin

Jestliže se k vám dostává hluk od vedlejšího souseda, můžete odhlučnění stěny provést dvěma způsoby:

Kontaktní konstrukcí při běžném hluku – používá se v případě, že se hluk šíří k vám, a odizoluje se vaše stěna. Nabízeno je několik konstrukčních řešení, vždy z profesionálních, zvukově izolačních materiálů. Nejmenší tloušťka konstrukce je 1,5 cm i se sádrokartonem s účinností zlepšení vzduchové neprůzvučnosti stěny o 5 dB výš. Nejúčinnější je řešení o tloušťce 6,2 cm, kdy dochází k zvýšení účinnosti konstrukce o 15 dB.

Bezkontaktní konstrukce při výrazném hluku – ve skladbě materiálů je ponechána vzduchová mezera. Minimalizuje se spojení izolační konstrukce s původní stěnou. Tím je zvýšen celkový výkon odhlučnění, ale tloušťka stěny je vyšší. Jde o extrémně variabilní řešení a lze jej přizpůsobit téměř jakémukoli hluku, který vám způsobuje nepříjemnosti.

Zbavte se hluku co nejdříve, aby se vám doma či v práci žilo lépe. Jakmile vyzkoušíte, jaké je mít interiér bez hluku, nebudete chápat, jak jste to mohli takovou dobu snášet.

 

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno