Zvuková izolace vás zbaví hluku od sousedů jednou provždy

Většina z nás se alespoň tu a tam setká s nepříjemným hlukem, který je nucena snášet po nějakou dobu. Je to většinou v situacích, kdy před budovou, v níž žijeme rekonstruují ulici, když opravují sousedé byt, nebo když nám do práce přivezou nějaké zboží a jsme nuceni snášet pár hodin hluk, který způsobuje nadměrný náklad. Tady ale víme, že hluk za pár hodin či dnů, týdnů pomine a my budeme mít klid. Jestliže však vzniká hluk, který bychom měli snášet po několik let, mohly by nám vzniknout zdravotní potíže. A nejen ty. Žilo, pracovalo by se nám špatně, byli bychom nervózní, nepodávali bychom takové výkony, jako v tichu… Proto stojí za to požádat firmu, která řeší odhlučnění interiérů, aby přijela a problém vyřešila.

Není to složité ani zdlouhavé

Určitě alespoň tušíte, co znamená zvuková izolace. Představuje materiál, u něhož jde především o hustotu. U konstrukcí je většinou běžné, že není z materiálu dostatečně hustého na to, aby eliminoval kompletně zvukové vibrace. Proto se k původní konstrukci přidává zvuková izolace, čímž se zvýší celková hustota a zabrání se přenosu zvukových vln. Přenosu hluku nejde zcela zabránit, ale jde jej eliminovat. Rozlišujeme zvukovou izolaci stěny, stropu a podlahy. Při každé je postup odlišný tak, aby bylo odhlučnění co nejúčinnější.

Odhlučnění stěny během pár hodin

Jestliže se k vám dostává hluk od vedlejšího souseda, můžete odhlučnění stěny provést dvěma způsoby:

Kontaktní konstrukcí při běžném hluku – používá se v případě, že se hluk šíří k vám, a odizoluje se vaše stěna. Nabízeno je několik konstrukčních řešení, vždy z profesionálních, zvukově izolačních materiálů. Nejmenší tloušťka konstrukce je 1,5 cm i se sádrokartonem s účinností zlepšení vzduchové neprůzvučnosti stěny o 5 dB výš. Nejúčinnější je řešení o tloušťce 6,2 cm, kdy dochází k zvýšení účinnosti konstrukce o 15 dB.

Bezkontaktní konstrukce při výrazném hluku – ve skladbě materiálů je ponechána vzduchová mezera. Minimalizuje se spojení izolační konstrukce s původní stěnou. Tím je zvýšen celkový výkon odhlučnění, ale tloušťka stěny je vyšší. Jde o extrémně variabilní řešení a lze jej přizpůsobit téměř jakémukoli hluku, který vám způsobuje nepříjemnosti.

Zbavte se hluku co nejdříve, aby se vám doma či v práci žilo lépe. Jakmile vyzkoušíte, jaké je mít interiér bez hluku, nebudete chápat, jak jste to mohli takovou dobu snášet.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *