Dodavatel elektrické energie

Dodavatel elektřiny je společnost, která nakupuje elektrickou energii s cílem ji následně prodat především koncovým zákazníkům, případně velkoodběratelům. Trh s elektřinou byl liberalizován v roce 2006. Od té doby vzniklo na českém trhu přes 350 alternativních dodavatelů elektřiny.

Náš tip: Ceny energií letí raketově vzhůru, opatřete si domů světla s vysokou svítivostí, která spotřebovávají méně elektrické energie, například LED žárovky, úsporné žárovky, zahradu si osvětlete lampičkami na solární energii.

Dodavatelé elektřiny mohou podle zákona stanovovat koncovou cenu dle své vnitřní cenové politiky. Ze zákona jsou povinni získat licenci od Energetického regulačního úřadu.

Český trh je liberalizovaný a zákazníci si tak mohou svobodně zvolit svého dodavatele. Touto volbou mohou ušetřit několik tisíc korun ročně. Na našem trhu působí více než 50 dodavatelů elektřiny, jejich přehled najdete v našem srovnání dodavatelů elektrické energie.

Na českém trhu energií podniká celá řada větších či menších dodavatelů elektřiny. Jak odběratel pozná vhodného dodavatele elektřiny právě pro jeho potřeby? Zákazník by se při výběru vyhovujícího dodavatele neměl rozhodovat pouze na základě ceny. Důležitými prvky, které mohou ovlivňovat celkovou spokojenost s poskytnutými službami od dodavatele, tvoří také přívětivé obchodní podmínky, zázemí a stabilita vybraného obchodníka s elektřinou nebo komunikace dodavatele elektřiny s odběratelem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *