9 jednoduchých tipů jak ušetřit za vodu

jak ušetřit za vodu

Cena za vodu každým rokem razantně stoupá. V loňském roce stál kubík studené vody v Praze okolo 60 korun, dnes je to již přes 70 korun. Ceny stoupají celorepublikově. Proto jsme pro vás připravili tento článek a několik jednoduchých tipů jak ušetřit za vodu.

Zajímá vás jak ušetřit za vodu ?

 1. Čištění zubů

Necháváte puštěný kohoutek během čistění vašeho chrupu ? Pokud ano, tak s tím přestaňte, pokud kohoutek vypnete, spotřebujete o více jak 10 litrů vody méně.

2. Páková baterie

Docela zajímavý tip jak ušetřit za vodu, se jeví zakoupení pákové baterie u které se tvrdí, že dokáže snížit spotřebu za vodu přibližně o 40 procent. Výborné jsou různé perlátory, kterými ušetříte až 70% vody při sprchování.

3. Koupání v plné vaně ?

Pokud se rádi koupete v plně napuštěné vaně, berte v potaz i to, že tímto koupáním spotřebujete daleko více vody než při sprchování, zde se jedná až o 50% úsporu za vodu.

4. Drahý pobyt na toaletě ?

[hana-code-insert name=’textova_prava‘ /]I toaleta skýta prostory pro úsporu za vodu. Při klasickém spláchnutí spotřebujete příbližně 8 – 9 litrů vody, v případě, že si zakoupíte úspornou mísu, ve které je zabudována jakási nádržka, ušetříte tímto krokem přibližně 10 litrů vody každý den na osobu používající toaletu. Toto se jeví také jako zajímavý způsob jak ušetřit za vodu.

5. Neztrácejte vodu

Doporučujeme zkontrolovat všechny uzávěry a vodní kohoutky, zda-li vám neodkapává někde voda. Pro příklad, slabé kapání z kohoutku vás totiž může stát až 25 litrů vody každý den. Při silnějším kapání to může být až dvojnásobek. Pokud vám protíká toaleta, přícházíte o další litry vody. Pokud něco podobného objevíte, neváhejte a povolejte na opravu instalatéra, případně zkuste problém vyřešit sami.

6. Plýtvání

Pokud myjete nádobi ručně, připravte se na to, že nejenom vás to bude stát úsilí, čas, ale také i více vody a tímpádem i více peněz. Pokud používáte k mytí nádobí myčku, ušetříte tím několikanásobně spotřebu vody. Jedná se o investici, která se vám rychle vrátí.

7. Nemáte myčku ?

Pokud nevlastníte myčku, tak vyzkoušejte mýt nádobí v plném dřezu a poté pouze lehce opláchněte nádobí vodou. Toto je také ověřený způsob jak ušetřit za vodu nějakou tu korunu.

TIP: Podívejte se také na článek 10 funkčních tipů jak ušetřit za topení.

8. Máte starou pračku ?

Pokud doma máte starší typ pračky, tak se připravte na to, že tyto historické kousky spotřebují daleko více vody než ty novější. Pokud tedy starou pračku máte, doporučujeme tedy vždy při praní pračku zcela naplnit aby praní bylo co nejefektivnější. Nové modely dnes dokáží regulovat množství vody podle množství prádla.

9. Máte zahradu ?

Docela dobrý figl jak ušetřit za vodu peníze, se jeví nachystat si velký sud pro dešťovou vodu pod okapy. Tato úspora je velice výrazná a často sahá až do tisíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *