Spořící účet s nejvyšším úrokem 2016

spořící účet s nejvyšším úrokem

Vybrat spořící účet s nejvyšším úrokem nemusí být vždy zrovna nejlehčí úkol. Obzvlášť pokud je na trhu tak široká nabídka a navíc se velice rychle mění, takže člověk neznalý se v tom často lehce dezorientuje. Z toho důvodu jsme pro vás připravili jednoduché a aktuální srovnání, abychom vám ulehčili cestu za tím nejlepším spořícím účtem s nejvyšším úrokem.

Obsah článku

Jaký je spořící účet s nejvyšším úrokem pro rok 2016 ?

Úrokové sazby u spořícíh účtu jsou velice dynamické a rychle se mění, proto je dobré tyto úrokové sazby sledovat a vždy si vybrat spořící účet s nejvyšším úrokem, jaký je na trhu aktualně možný. Podívejme se na aktuální srovnání spořících účtů a jejich úrokových sazeb v roce 2016.

Spořící účet s nejvyšším úrokem nemusí být vždy ten hlavní cíl. Respektive u některých nabídek není úroková sazba vše a poptávají velice přísné a nevýhodné podmínky, které musíte splnit, abyjste vůbec na danou úrokovou sazbu dosáhli.

Aktuální srovnání spořících účtů

[alert-announce]Srovnání spořících účtů a úrokových sazeb je aktuální ke dni 25.6.2016[/alert-announce]

  1. ZUNO spořící účet – Spoření plus – 1,1 % ročně
  2. Raiffeisenbank eKonto Flexi – 1,1 % ročně
  3. Sberbank Fér spoření – 1,03 % ročně ( RECENZE Sberbank spořícího účtu )
  4. Equabank spořící účet HIT – 1 % ročně
  5. Airbank Top 3 garance – 1 % ročně
  6. Mbank eMax plus0,8 % ročně ( RECENZE Mbank spořícího účtu )
  7. Moneta Money Bank spořící účet Genius 8 – 0,6 % ročně
  8. ING Bank – ING Konto – 0,5 % ročně ( RECENZE ING bank spořícího účtu )
  9. Expobank spořící účet – 0,5 % ročně
  10. Wüstenrot spořící účet – 0,4 % ročně
  11. Česká spořitelna spořící účet – 0,4 % ročně
  12. FIO banka spořicí účet – 0,2 % ročně
  13. UniCredit Bank spořící účet – 0,2 % ročně
  14. Oberbank spořící účet – 0,15 % ročně

[alert-announce]Rozsáhlejší porovnání a informace o daných spořících účtech naleznete na navazujícím článku. Udělali jsme rozbor té nejlepší šestice spořících účtů, která se na trhu momentálně nabízí.

[button-green url=“http://www.usetrito.cz/sporici-ucty-srovnani-aktualne-2016/“ target=““ position=“center“]Detailní porovnání nejlepších 6 spořících účtů na trhu[/button-green]

[/alert-announce]

Klesající úrokové sazby

Aktuálně se na trhu odehrává obrovský pokles všech úrokových sazeb. Tento jev má velký vliv na výšku úrokových sazeb u spořících účtů, tedy vašeho potencionálního ročního zhodnocení peněz. Tím, že banky slevňují úvěry, nemají možnost nabídnout lidem vyšší úrokové sazby než nad hranici 1 %. S velkou pravděpodobností budou úrokové sazby v následujících letech opět narůstat a s ním i zhodnocení vašich prostředků na spořících účtech.

Na co si dát pozor ?

Vybrat spořící účet s nejvyšším úrokem v roce 2016 nebude díky naší stránce nic extra těžkého. Na co by jste si ale měli dát pozor, jsou v dnešní době úvěry. V kontextu s klesajícími úrokovými sazbami to vypadá pro normálního laika jako velká příležitost vzít si levný úvěr například na bydlení. Nicméně opak je pravdou. Takové levné bydlení, respektive levný úvěr se může velice prodražit.

[alert-note]Pokud tedy zvažujete pořízení úvěru, například na bydlení, dobře zvažte rizika stoupání úrokové sazby v budoucnu a propočítejte si případný nárust aby vás zvýšené výdaje nezaskočily. [/alert-note]

Naopak vhodná situace se nabízí při refinancování úvěrů, kterým chybí například 3 – 5 let do splacení. Zde je možnost refinancovat o mnoho levnějším a výhodnějším úvěrem s fixací na 3 – 5 let kdy vás navýšení úrokové sazby nemůže ohrozit.

Závěr a bonus pro čtenáře našeho webu o úsporách

Věříme, že jsme vám alespoň trochu pomohli v otázce jak vybrat ten nejlepší spořící účet s nejvyšším úrokem v roce 2016. V případě, že máte nějaké dotazy a připomínky, neváhejte nám napsat do diskuze níže, kde vám rádi vše zodpovíme.

Pokud jste to dočetli až sem, máme pro vás dvě odměny na závěr prakticky ve formě kupónů na bonusové peníze zdarma, skrz dvě odlišné promo akce.

[dropshadowbox align=“none“ effect=“lifted-both“ width=“auto“ height=““ background_color=“#ffffff“ border_width=“1″ border_color=“#dddddd“ ]

[alert-announce]KUPÓN | Bonus na 500 Kč zdarma za založení účtu od mBank[/alert-announce]

[button-green url=“http://www.usetrito.cz/out/mbank“ target=“_blank“ position=“center“]Chci více informací o této akci jak získat 500 Kč[/button-green]

[/dropshadowbox]

[dropshadowbox align=“none“ effect=“lifted-both“ width=“auto“ height=““ background_color=“#ffffff“ border_width=“1″ border_color=“#dddddd“ ]

[alert-announce]KUPÓN | 50 Kč jako bonus za registraci a slevy na nakupování[/alert-announce]

[button-green url=“http://www.usetrito.cz/out/plnapenezenka“ target=“_blank“ position=“center“]Chci také 50 Kč a slevy do obchodů[/button-green]

[/dropshadowbox]

3.7/5 - (23 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *