O běžných účtech – 1.díl | Jak vybrat běžný účet zdarma ?

běžný účet zdarma

Rozhodli jsme se pro vás připravit seriál, kde se podíváme na zoubek bankám. V následující sérií článku si postupně představíme všechny banky, které nabízejí běžný účet zdarma. Podíváme se na to, zda jsou účty opravdu zdarma, nebo jsou přece jen poplatky někde skryty.

Obsah článku

Proč mít běžný účet zdarma?

Průměrně zaplatíme měsíčně na bankovních poplatcích 177 kč. Při použití jednoduché matematiky zjistíme, že ročně je to 2 124 Kč a dohromady za 10 let více než 20 tisíc korun. Jak tedy ušetřit? Díky vedení účtu zdarma můžete získat, až 2 200 korun ročně do vaší peněženky na víc. A to už stojí za to, nemyslíte?

Co vyžadovat od bankovního účtu?

1. Vedení účtu zdarma bez podmínek 

2. Bezplatné internetové bankovnictví

3. Bezplatné výběry alespoň ze dvou libovolných bankomatů

4 . Bezplatné příchozí a odchozí platby

Taktika některých bank je jednoduchá. Nabídnout vám vedení účtu, ale za předpokladu splnění některých podmínek. Základním požadavkům většinou není těžké vyhovět, ale stejně považujeme za nezbytné o těchto podmínkách dopředu vědět.

Je opravdu paradoxní, že v televizi jsou nám dennodenně nabízeny účty bez poplatků apod. Otázkou tedy zůstává, jak dokázaly banky vybrat od začátku roku 2016 na bankovních poplatcích bez mála 6 miliard korun. Zdá se, že není všechno zlato, které se třpytí a některé účty v sobě skrývají poplatky. Nevěříte? Dle průzkumů stojí nejdražší „účet zdarma“ přes 100 korun měsíčně.

V České republice se během roku 2014 vybralo na bankovních poplatcích přes 30 miliard korun.

Vzorec výpočtu vychází z částky z výsledků hospodaření bank za rok 2014, položka výnosy z poplatků a provizí – 48,990 mld. Kč (a k dobru bankám jsou odečteny náklady na poplatky a provize – 12,895 mld. Kč). Tyto informace jsou dostupné na stránce www.bankovnipoplatky.com

V dalším díle jsme se podívali na aktuální srovnání běžných účtů a na to, který účet vybrat a na který si naopak dát pozor.

5/5 - (1 vote)
Publikováno
V rubrikách Účty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *