O běžných účtech – 2.díl | Porovnání běžných účtů aktuálně

Porovnání běžných účtů

Aktuální porovnání běžných účtů s vedením účtu zdarma

V rámci našeho seriálu, který je věnován bankovním účtu se dnes podíváme na zoubek bankám, konkrétně na porovnání běžných účtů, které nabízí vedení účtu zdarma. V tabulce níže jsme si pro vás připravili jednoduchý přehled a poté si jednotlivé účty rozebereme. Dnes si představímte bankovní účty zdarma od Komerční banky, České spořitelny, Zuno a GE money.

Komerční banka běžný účet

Jako první věc jsme se v tomto porovnání běžných účtů zaměřili na Komerční banku, která nabízí MůjÚčet. MůjÚčet funguje tak, žeměsičně vám naúčtují měsiční poplatek 68 Kč. Součástí je vedení účtu, příchozí platby, internetové i mobilní bankovnictví. Zadávaní trvalých příkazů, inkas. SIP je zdarma pouze 3 měsáce od založení účtu, z odchozí platby a výběry z bankomů vlastních i cizích si však připlatíte.Pokud vám vadí poplatek 9 Kč za výběr z vlastního bankomatul, lze jej získat zpět. Pokud provedete platbu kartou u obchodníka. Avšak poplatek za výběr z cizího bankomatu vám nikdo nevrátí. Komerční banka nabízí také program „Moje výhody“ díky, kterého můžete získat zpět až 50 % (za předpokladu splnění jedné podmínky) nebo 100 % (za předpokladu splnění dvou podmínek) z poplatku za vedení účtu. Pro bezplatné vedení účtu je tak nutná např. Pravidelná platba na účet a zároveň vlastnictví kreditní karty, úvěru nebo hypotéky od Komerční banky.

[alert-warning]Na základě tohoto porovnání běžných účtů vám tento účet nedoporučujeme.[/alert-warning]

 

Česká spořitelna běžný účet

Osobní účet, který nabízí Česká spořitelna je spolu s „Můj účet“ od Komerční banky jeden z nejnevýhodnějších. Jelikož za vedení účtu zaplatíte standartně 69 korun. Součástí jsou pouze bezplatné příchozí platby, 2 výběry z bankomatů od České spořitelny měsičně a bezkontaktní platební karta. Za odchozí platby, výběry z bankomatů ostatních bank si připlatíte.

[hana-code-insert name=’textova_prava‘ /]Je tedy vůbec možné, aby byl tento účet zdarma? Ano možné to je. Avšak velice komplikované. Je nutné na účet posílat nejméně 7000 korun měsičně, což není zas taková komplikace, ale zároveň musíte čerpat úvěry, autoleasing, hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, používat kreditní kartu, mít životní pojištění od FLEXI, investovat prostřednictvím České spotřeily nebo mít podnikatelské konto MAXI. Dle našeho názoru jsou tyto podmínky šílené.

[alert-warning]Ušetřito tento účet nedoporučuje.[/alert-warning]

Zuno běžný účet

Účet, který nabízí banka ZUNO je na tom o něco lépe než předešlé dva účty. Měsíční poplatek za vedení účtu je sice 0 a platební karta je v ceně. Ovšem za výběry z bankomatů, jak svých tak cizích si připlatíte. Poplatky za příchozí a odchozí platby jsou nulové, zadávaní trvalého příkazu a inkasa také. Za měsiční výpis poštou si zaplatíte 48 korun. I když si tento účet vede lépe, než předchozí dva je důležité si uvědomit, že na finančním trhu najdeme lepší účty.

[alert-warning]V tomto porovnání běžných účtů Zuno neuspěla. Ušetřito tento účet nedoporučuje.[/alert-warning]

Trápí vás poplatky za vedení účtu? Jděte do své banky a pohrozte změnou banky. Zaměstnanec banky by vám měl nabídnout účet bez poplatků. Pokud tak neučiní, zeptejte se ho, jaké možnost nabízí jejich retenční oddělení. A uvidíte, že si vzpomene. V dnešní době je jednodušší udržet si klienta, než získat nového. Myslete na to.

Ge Money Bank běžný účet

GE money u mě získává plusové body za jejich televizní reklamu. Kocour v hlavní roli byla trefa do černého. Bohužel za její účet BENE + žádné plusové body získává. Všechny příchozí tuzemské platby, všechny odchozí jednorázové transakce, SIPO, jedenkrát měsičně elektronický výpis z účtu zdarma. Až čtyři výběry z bankomatů GE Money bank měsičně, debetní platební karta, odměny ve výši až 30 %, bezkontaktní nálepka zdarma, NFC Karta v mobilu, vedení kontokorentu s možnostní čerpat účet do mínusu a snížení úrokové sazby u hypotéky o 0,5 % ročně při měsiční příjmu 15 000 korun. Ano, toto jsou parametry účtu BENE +.

Podmínkou však je, aby se na účtu měsičně objevilo 10 tisíc a kartou musíte zaplatit 5 tisíc. Pokud tak neučiníte, banka vám strhne 149 korun jako poplatek za vedení účtu. První dva měsíce jsou však zdarma a to bez podmínek. Mě osobně se líbí fakt, že pokud kartou zaplatím alespoň těch 5 tisíc měsičně, banka mě odmění 50 korunou za používání karty. Avšak tato odměna je maximálně 600 korun měsičně.S bezkontaktní karto můžete čerpat slevy až 30 % v partnerské síti bene+.

[alert-warning]Ge Money Bank je stálicí na našem trhu, její běžný účet BENE + bohužel nemůžeme doporučit. Pokud vám ale nevadí, že si za výběry z cizích bankomatů připlatíte a máte možnost na účet měsičně poslat 10 tisíc a následně 5 tisíc utratit je pro vás tento účet dobrá volba. A ostatní si počkejte na další díl, kde se podíváme na další účty.[/alert-warning]

 

Přejděte na další části našeho seriálu o běžných účtech.

Publikováno
V rubrikách Účty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *